playtech slot malaysia Váš příběh | Comfort Consulting

Váš příběh

Po roce 2000 jsem začal podnikat ve strojním inženýrství. Zakázky úspěšně přibývaly a s nimi i volné peníze na účtu.

Makal jsem ve své firmě od rána do večera a na nějaké studování investic nezbýval vůbec čas. Byl jsem rád, že jsem viděl doma rodinu. Setkal jsem se tedy se zástupcem jedné třípísmenné firmy, která poskytovala finanční poradenství.

Ze setkání jsem odešel s plnou hlavou neznámých pojmů a v ruce jsem držel 3 stavební spoření, 3 kapitálová životní pojištění, 2 penzijní připojištění a podivný plán, jak tyto peníze mezi těmito produkty přesouvat, abychom dostali maximální státní příspěvky.

Co jsme tím, kromě těchto příspěvků, celkově získali darmo mluvit. Jak jsme později zjistili, finanční instituce, které tyto „výhodné produkty“ zajišťují, si za ně nechaly královsky zaplatit. A my jsme se začali pomocí našich investic prospořovat k chudobě.

Během následujících let firma prosperovala a roce 2004 jsem měl další schůzku s finančním poradcem ohledně investic. Byl mi doporučen akciový podílový fond a investování přes IŽP v rámci diverzifikace portfolia.

V létě 2008 jsem si zašel na pivo s jedním známým, který pomocí svých investic vydělával statisíce. Povídali jsme si ovšem možném a přišla řeč i na investice. Pak přišla ta záludná otázka, která ťala do živého: kolik Ti tvé investice reálně vydělávají?

Nechápal jsem přesně význam otázky, ani jsem si nepamatoval, kolik přesně měsíčně investuji, natož abych věděl, kolik mi to vydělává. Zeptal jsem se tedy: „Co tím přesně myslíš?“ Ve zkratce mi vysvětlil, jak inflace znehodnocuje naše úspory, a co je to reálné zhodnocení. Tím započalo mé finanční vzdělávání, které se pak ukázalo jako jedna z nejlepších investic v mém životě.

Další den jsem spolu s tímto známým zkontroloval své investice a zažil jsem velké rozčarování: z 16 000 Kč, které jsem měsíčně vydával na investice a pojištění, se blížilo k reálnému zhodnocení pouze těch 5 000 Kč, které jsem investoval do akcií. Oficiální míru inflace překonaly také 3,5% výnosy ze stavebního spoření. Ale jelikož smlouvy byly uzavřeny před více než 6 lety, ztratili jsme již nárok na státní příspěvky ve výši 4 500 Kč ročně, díky kterým celkové výnosy z minulých let dosahovaly velice příjemných 10 %.

Naopak jsem zjistil, že desítky tisíc zůstaly nenávratně v kapsách „finančních poradců“, jako odměny za provize, převážně za životní pojištění. Známý mi pak dal tipy na zajímavé knihy a na jeho podnět jsem se zúčastnil semináře jedné banky o investování.

Informace ze semináře přišly v pravý čas a ihned jsem je využil. Jelikož se právě rozhořela finanční krize a akciový trh se již propadl o 20 %, přesunul jsem své investice z rizikových akciových fondů do méně rizikových fondů dluhopisových (dnes již vím, že to není úplně tak pravda, hlavně v situaci kdy je na dluhopisovém trhu megabublina, kterou centrální banky stále více nafukují). Ukázalo se to jako velmi moudré rozhodnutí. Akciové trhy po kolapsu americké banky Lehman Brothers spadly téměř volným pádem o dalších 30 %.

Postupně jsme opustili běžné finanční produkty, protože v novém světle již nedávaly smysl. Okamžitě jsem ukončil životní pojistky, které téměř vůbec nekryly rizika a nahradil je jedním rizikovým životní pojištěním, které však pokrývá rizika moje, mé ženy i našeho malého syna.

Čím více jsem se dozvídal o dalších možnostech investic, tím větší smysl mi dávalo investovat do hmotných aktiv. Také jsme se ženou přemýšleli, co s penězi na stavebkách. Po asi 20% poklesu nemovitostí v létě 2009, jsme se rozhodli investovat tyto peníze do nemovitosti na pronájem.

Na počátku roku 2010 mi byla nabídnuta investice do zlata. Líbila se mi myšlenka investice, která nenese riziko úpadku protistrany a která funguje také jako pojištění v dobách finanční nejistoty. Navíc téměř bezstarostná oproti správě nemovitosti. Kontrola portfolio přinesla následující zjištění: přesun investice z akcií do dluhopisů mne sice ochránil před dalším propadem, ale téměř veškerý výnos pohltily poplatky. Jak se říká: „nula od nuly pošla“.

Použil jsem tedy část prostředků z dluhopisového fondu na nákup akcií, které opět začaly růst a větší část na nákup fyzického zlata. Po poradě s odborníkem jsem nakoupil několik 100 gramových, 50 gramových a uncových slitků. Dalo se předpokládat, že bude pokračovat trend, kdy během 5 let vzrostla cena zlata o více než 220 %. Cena za unci vyšla asi na 21 420 Kč.

V létě 2012 se nám naskytla další výborná příležitost k nákupu zlevněné nemovitosti na pronájem. Přemýšleli jsme tedy, kde vzít potřebné finance. Protože jsme neměli zjednanou výsluhovou penzi, rozhodli jsme se ukončit obě penzijní připojištění, která jsme snížili v roce 2008 na 200 Kč měsíčně. Akceptovali jsme i ztrátu státní podpory a raději jsme vybrali tyto peníze, dokud mají ještě nějakou hodnotu. Kdo ví, jakou hodnotu by měly v době našeho důchodu, asi velmi malou.

Zbývající prostředky jsme se rozhodli získat odprodejem části zlata. Avšak to nebylo tak snadné, jak jsem si zpočátku myslel. Po kontaktování prodejce a sepsání odkupní smlouvy nás čekal ještě několikadenní maraton při vyjednávání ceny. Nakonec jsme vyjednali velice slušnou cenu 33 130 Kč za unci, ale o 500 Kč nižší, než byla burzovní cena z předchozího týdne. Stále se však jednalo o výbornou investici s více než 50% zhodnocením.

V dubnu 2013 se mi ozval můj dávný známý znalý investic a zněl velmi tajemně. Sdělil mi, že má pro mě něco opravdu zajímavého, že si mám uložit telefonní číslo jednoho jeho známého, který mi bude volat.

Den na to se mi ozval zástupce společnosti Comfort Consulting Jiří s tím, že má pro mne důležité, avšak běžně málo dostupné informace. Více toho nesdělil, ani nemusel, plný očekávání jsem se těšil na naše setkání, které jsme měli naplánováno na pátek po obědě. V pátek dopoledne mi zazvonil telefon a Jiří mi sdělil, že dnešní setkání nestihne, že se mu pokazilo auto a jestli bychom se mohli setkat kolem 17 hodiny. Bohužel jsem měl již plánu užít si posledního sněhu Tatrách. Domluvili jsme se tedy na setkání v úterý. Celý víkend jsem však nemohl dospat s představou, oč se jedná.

V úterý v 10 hodin dopoledne jsme se sekali a výsledek předčil všechna má očekávání. Jiří mi stručně vysvětlil, co hrozí mým penězům na různých finančních produktech, které jsem do té doby pokládal za dokonale bezpečné. Poté mi také ukázal jako jedno z možných řešení fyzické zlato. Jelikož jsem již měl nějaké zlato nakoupeno a jeho cena v minulých měsících začala klesat, měl jsem jisté pochybnosti. Většina finančních médií totiž označovala zlato za nafouknutou bublinu. Jiří mi osvětlil pravý důvod, proč cena zlata začala klesat.

Poté mi Jiří ukázal ještě něco zajímavějšího než je zlato a tím bylo fyzické stříbro. A jeho značný potenciál růstu – viz video níže.

Největší překvapení však mělo teprve přijít. Když jsem uviděl unikátní online systém v akci, srdce mi zaplesalo. O podobném systém pro správu fyzických drahých kovů jsem snil již od pořízení své první unce zlata. V některých parametrech dokonce předčilo i mé nejideálnější představy. Hlavně mne potěšil jednoduchý prodej pomocí pár kliknutí.

Neváhal jsem a zřídil jsem si ještě ten den základní depozit a na něm otestoval všechny ty úžasné možnosti, kterými depozit disponuje. Byl jsem velice mile překvapen, co vše tento online systém umí.

 

Chci svůj depozit drahých kovů

 

Po výrazném poklesu ceny stříbra pod 18 euro za unci v půlce téhož měsíce, jsem se rozhodl jednat. Navýšil jsem svůj depozit, abych získal výhodnější nákupní ceny a maximalizoval svůj nákupní bonus. Pak jsem začal hledat vhodná aktiva, která bych mohl vyměnit za stříbro, jež mezitím spadlo na svá tříletá minima. Tímto aktivem byly akcie.

Přestože ceny akcií šplhaly na nová a nová maxima, odprodal jsem většinu těchto investic, protože je blázen si může myslet, že trhy porostou do nekonečna. A kdo by chtěl investovat blízko vrcholu trhu? Navíc bohatství se buduje nákupem podhodnocených aktiv a jejich prodejem až se zhodnotí. Ne naopak, jak to dělají masy.

Ikdyž jsem již věděl o probíhajícím potlačování ceny drahých kovů velice mne překvapil propad ceny stříbra pod 14 euro za unci z poloviny září 2014. Již před tímto umělým propadem se cena stříbra pohybovala hluboce pod celkovými náklady na těžbu. Rozhodli jsme se využít těchto extrémně levných cen stříbra a začali shánět kupce na druhou nemovitost, u které jsme již přes 7 měsíců nemohli sehnat nájemníky. Naštěstí se nám ji podařilo během 3 měsíců prodat a peníze z prodeje jsme uložili do stříbra.

Založil jsem pro ženu nový depozit a také jsem navýšil výši svého depozitu, abych dosáhl maximálně výhodné nákupní ceny. Po připočítání rezervy na další investice jsem výši depozitu zaokrouhlil na krásných 100 000 euro.

Aktuálně jsem si nechal poslat více informací o platině a paládiu, jelikož i tyto kovy lze nakupovat podobně jako stříbro ve zvláštním režimu DPH.

Věřím, že jste se z něj poučili, jak důležitá je finanční gramotnost a také získali inspiraci pro Vaše další investiční kroky. Investujte jako bohatí lidé, překvapivě mají více lepších informací i výsledků.

Další přednosti Auvesty Vám rádi sdělíme na osobní schůzce. Nechte se překvapit komfortem, který depozit drahých kovů společnosti Auvesta přináší. Vychutnejte si komfortní jistotu v reálných hodnotách.